На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

АРХІВ НОВИН

 

21 жовтня 2009 р. Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток» провів прес-конференцію, присвячену врученню премії Макса ван дер Стула 2009 року. 14 жовтня 2009 р. в Гаазі міністр по європейських справах Королівства Нідерландів Франс Тіммерманс вручив премію імені Макса Ван дер Стула українській громадській організації інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція і розвиток».

Докладніше

 

Оголошено конкурс на стажування студентів і аспірантів в органах влади і органах місцевого самоврядування. Останній строк подачі анкет - 4 лютого 2009 р.

Докладніше

 

Запрошуємо прийняти участь у творчому конкурсі "ЄС - наше майбутнє" серед шкільної та студентської молоді! Конкурс проходить в рамках проекту “Створення Центру європейської інформації на базі Кримської республіканської установи “Універсальна національна бібліотека ім. І. Франка” за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Останній термін подачі робіт на конкурс - 15 лютого 2009 р.

Докладніше

 

Творчий центр ТЦК оголошує конкурсний відбір організацій громадянського суспільства для участі у тренінговій програмі. Тренінги відбуватимуться в межах проекту «Тренінгова допомога місцевим та регіональним організаціям громадянського суспільства», що впроваджується ТЦК за фінансової підтримки програми малих проектів МАТРА КАП Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Претендент має надіслати заявку в офіс Творчого центру ТЦК до 17.00 26 грудня 2008 року.

Докладніше

 

Оголошено результати конкурсу "Кращі методичні розробки по толерантності: учимося жити у мирі із собою та іншими", що проводився Центром міжкультурної освіти і толерантності в рамках проекту "Сприяння міжкультурної освіти в Криму" Інформаційно-дослідницького центра "Інтеграція і розвиток" за підтримкою Верховного комісара ОБСЄ по справах національних меншостей.

Докладніше

 

Центр міжкультурної освіти і толерантності в рамках проекту "Сприяння міжкультурної освіти у Криму" Інформаційно-дослідницького центра "Інтеграція і розвиток" за підтримкою Верховного комісара ОБСЄ по справах національних меншостей оголошує конкурс "Кращі методичні розробки з толерантності: Учимося жити у мирі із собою і іншими"

Основною метою конкурсу є виявлення і презентація кращих методичних розробок (уроків, класних годин, екскурсій, сценаріїв позакласних і загальшкільних заходів і т.д.), що сприяють формуванню і розвитку толерантних відносин у полікультурному суспільстві.

Докладніше

 

1 жовтня 2008 р. в АР Крим розпочинається комплексний моніторинг ЗМІ щодо використання ними «мови ворожнечі», проявів расизму, ксенофобії та інших форм нетерпимості.

Мета проекту – сприяння підвищенню рівня соціальної відповідальності журналістів, дотримання ними професійних та етичних стандартів толерантності та міжкультурного диалогу шляхом проведення моніторингу друкованих ЗМІ і розробки загальних рекомендацій для журналістів стосовно дотримання принципів толерантності та міжкультурного діалогу.

Докладніше

 

14 - 16 березня 2008 р. Інформаційно-дослідницький центр "Інтеграція та розвиток" спільно з Одеською групою медіації та Кримським офісом Українського центру порозуміння в рамках проекту МФ "Відродження" "Через школу до громади (попередження локальних міжетнічних конфліктів шляхом активізації просвітницької діяльності з формування толерантності на рівні громад Криму" на базі Центру міжкультурної просвіти і толерантності провели семінар-тренінг для студентів кримських вузів з підготовки медіаторів і фасилітаторів "Посередництво/медіація у врегулюванні конфліктів. Навички і стратегії практичної роботи". Протягом трьох днів 24 студенти, які представляють 13 вузів Криму, знайомились з поняттями конфлікту, медіації та фасилітації через вправи і рольові гри, набули навички аналізу різноманітних конфліктних ситуацій і ведення переговорів, які зможуть використовувати як в студентському середовищі, так і своїх громадах.

Основні завдання курсу:

1. Познайомити з основами конфліктології, сформувати розуміння конфлікту.
2. Розширити знання про можливі підходи до вирішення конфліктних ситуацій.
3. Сприяти формуванню системи демократичних цінностей, які базуються на принципах толерантності та мирного ненасильницького врегулювання конфліктів.
4. Відпрацювати навички ефективної комунікації в конфлікті.
5. Познайомити з технікою ведення переговорів.
6. Сформувати знання про процеси медіації та фасилітації, відпрацювати навички ведення цих процедур.

Докладніше

 

14 березня 2008 р. на базі Кримського гуманітарного університету (м. Ялта) відбувся «круглий стіл» з обговорення результатів апробації програми «Основи добросусідства» за період з вересня 2007 до березня 2008 року. В його роботі взяли участь 19 осіб - члени творчої групи і 11 викладачів вузів, які проводили апробацію курсу в першому семестрі 2007/2008 навчального року або почали апробацію з другого семестру 2007/2008 навчального року після проведення семінару-тренінгу 18 січня 2008 року, такі як Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості, Агроуніверситет та інші. Учасники «круглого столу» поінформували про хід апробації, проблеми і свої досягнення. Кожний з викладачів проводив апробацію виходячи з можливостей і специфіки вузу, факультету або кафедри. Також були представлені деякі результати психологічного моніторингу.

З програмою можна познайомитись тут.

 

11 березня 2008 р. на базі Центру міжкультурної просвіти і толерантності відбувся «круглий стіл» «Досвід освітніх проектів в АРК, спрямованих на збереження і вивчення національних мов», організаторами якого виступили Республіканський комітет Автономної Республіки Крим у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, Кримський філіал Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України і Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим.

В ході дискусії обговорювались гострі проблеми захисту і розвитку мов етнічних груп Криму, пошуки шляхів збереження мовного різноманіття регіону і рівного доступу до вивчення рідних мов і навчанню рідними мовами.

З програмою і списком учасників можна познайомитись тут.

 

 

22 лютого 2008 р. відбулась прес-конференція «Презентація інформаційно-довідкового посібника «Етнічна історія Криму в таблицях, картосхемах і діаграмах (за даними переписів населення», підготовленого та виданого в рамках діяльності Інформаційно-методичного центру міжкультурної просвіти і толерантності та Кримського етнографічного музею.

Видання здійснено за фінансової підтримки Верховного комісару ОБСЄ у справах національних меншин в рамках проекту Інформаційно-дослідницького центру "Інтеграція та розвиток" "Підтримка міжкультурної освіти в Криму" (1400135).

Посібник містить дані державних переписів населення (1897, 1926, 1939, 1989, 2001 рр.), що є важливим джерелом з етнічної історії регіону. Видання адресовано викладачам навчальних закладів, недільних шкіл національно-культурних товариств, а також всім, хто цікавиться краєзнавством, історією і етнографією Криму.

28 лютого видання було презентовано на колегії МОН АР Крим та передано для поширення в навчальних закладах півострова.

 

16-17 і 23-24 лютого 2008 р. на базі Центру міжкультурної просвіти і толерантності відбудись семінари-тренінги для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів і викладачів вузів АР Крим з методики роботи з дорослими в рамках інтегрованого курсу «Культура добросусідства».

В тренінгах взяли участь 56 осіб. Основна мета тренінгів – підготовити шкільних вчителів і вузівських викладачів для роботи в полікультурному середовищі, ефективного розв’язання конфліктних ситуацій, що виникають в педагогічних колективах і у взаємовідносинах з батьками учнів.

Програму тренінгів можна переглянути тут...

 

18 січня 2008 р. Центром між культурної просвіти і толерантності спільно з Міністерством освіти і науки АР Крим біло проведено методичний семінар за курсом «Основи добросусідства» для викладачів вищих навчальних закладів. Під час семінару було презентовано всі основні розділи курсу, а також проведені тренінги з окремих тем. Біля 40 осіб взяли участь в семінарі-тренінгу. Приблизно 20 вузів планують вводити курс для своїх студентів найближчим часом.

 

Інформаційно-методичний центр міжкультурної просвіти і толерантності до дня Автономної Республіки Крим провів прес-конференцію "Презентація кримознавчих видань "Робочий зошит з печатною основою для учнів 1-х класів до програми "Я, моя сім'я і мої сусіди" і "Робочий зошит з печатною основою для учнів 2-х класів до програми "Місце, де ми живемо", розроблених в рамках спецкурсу "Культура добросусідства".

Видання здійснені за фінансової підтримки Верховного комісару ОБСЄ у справах національних меншин в рамках проекту Інформаційно-дослідницького центру "Інтеграція та розвиток" "Підтримка міжкультурної освіти в Криму" (1400135).

Посібники передбачені для ознайомлення школярів з рідним краєм, з етнічними, мовними, релігійними особливостями людей, які проживають в Криму, для формування навичок конструктивного спілкування і успішної міжкультурної комунікації. Зошити можуть бути використані для організації роботи учнів початкової школи на уроках і дома.

Посібники видано накладом по 3 тисячі примірників для забезпечення учнів початкових класів шкіл Криму, де ведеться викладання курсу "Культура добросусідства". В 2007/2008 навчальному році загальна кількість навчальних закладів АРК, які ведуть апробацію або впроваджують курс "Культура добросусідства", складає більше 120, з них біля 70 загальноосвітніх шкіл, в яких навчається біля 4000 дітей. Очікується, що в 2008/2009 навчальному році кількість шкіл, які ведуть курс, зросте як мінімум вдвічі. До початку нового навчального року планується видання та розповсюдження в навчальних закладах Криму ще біля 10 посібників для учнів, вчителів і вихователів. В прес-конференції беруть участь автори курсу і посібників.

 

18-20 жовтня 2007 р. в Автономній Республіці Крим за підтримкою Міністерства освіти і науки АРК, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського і Міжнародного фонду "Відродження" пройшла Міжнародна науково-практична конференція "Культура миру і формування толерантності в мультикультурному суспільстві".

Докладніше...

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали

Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2011 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку