На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

 

ТОЛЕРАНТНІСТЬ В ЗМІ

1 жовтня 2008 г. в АР Крим розпочинається комплексний моніторинг ЗМІ щодо використання ними «мови ворожнечі», проявів расизму, ксенофобії та інших форм нетерпимості

Відкритість ЗМІ, досягнута в Україні за останні роки, є одним з показників поглиблення демократичних перетворень у суспільстві. Але, без сумніву, закріплення свободи слова в Україні не повинно відбуватися за умов ігнорування сучасних етичних норм, супроводжуватися розповсюдженням ксенофобських настроїв, расових, етнічних, релігійних негативних стереотипів, антиіммігрантських настроїв та інших проявів нетерпимості.

У 2002 і в 2008 рр. Європейська Комісія проти расизму та нетерпимості в своїх другій (CRI(2002)23) та третій доповідях по Україні (CRI(2008)4) привертала увагу на те, що в друкованій пресі України з’являються прояви ненависті та розповсюдження неправдоподібних узагальнень та стереотипів. Ці висновки багато в чому знайшли підтвердження в результатах пілотних досліджень друкованих ЗМІ та Інтернет-ЗМІ, які проводилися в Криму в 2002-2006 рр.

Заплановане комплексне дослідження матеріалів друкованих ЗМІ є частиною проекту "Моніторинг дотримання журналістами етичних принципів толерантності та міжкультурного діалогу", який виконується за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження" (програма "Засоби масової інформації").

Мета проекту – сприяння підвищенню рівня соціальної відповідальності журналістів, дотримання ними професійних та етичних стандартів толерантності та міжкультурного диалогу шляхом проведення моніторингу друкованих ЗМІ і розробки загальних рекомендацій для журналістів стосовно дотримання принципів толерантності та міжкультурного діалогу.

Проект реалізується Інформаційно-дослідницьким центром "Інтеграція та розвиток" за участю незалежних експертів з партнерських організацій Автономії, освітніх та наукових закладів Криму, які мають багаторічний досвід досліджень проблеми нетерпимості на півострові, а також великий досвід реалізації практичних заходів, спрямованих на формування толерантності.

Партнерами організації виступають Кримське відділення Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського Національної Академії наук України, Таврійській Національний університет ім. В.І.Вернадського (кафедра політичних наук, кафедра загальної психології та кафедра міжмовних комунікацій і журналістики) та Інформаційно-методичний центр міжкультурної просвіти і толерантності.

У рамках проекту передбачається проведення протягом 10 місяців комплексного моніторингу 30 періодичних друкованих засобів масової інформації (газети та журнали) щодо наявності в повідомленнях "мови ворожнечі", проявів расизму, ксенофобії та інших форм нетерпимості. Для моніторингу обрано найбільш багатотиражні і найпопулярніші загальнодержавні і республіканські видання загальнополітичної тематики, а також декілька видань, у матеріалах яких, за результатами проведених раніше пілотних досліджень, було виявлено елементи "мови ворожнечі", прояви расизму, ксенофобії та інших форм нетерпимості.

Також передбачено проведення прес-конференцій, складання та оприлюднення квартальних звітів про проміжні результати моніторингу, розробка експертною групою практичних рекомендацій для журналістів, проведення "круглого столу" за участю представників ЗМІ для обговорення результатів моніторингу та розроблених рекомендацій, а також видання збірки матеріалів з викладеними в ній методологією, результатами моніторингу, доповідями та висновками експертів.

 

Матеріали прес-конференцій:

- Прес-конференція: "Мониторинг соблюдения журналистами этических принципов толерантности и межкультурного диалога", 23 грудня 2008 р.

- Круглий стіл: "Проблема дотримання професійних стандартів та етичних норм в ЗМІ: «джинса» та «мова ворожнечі»", 23 вересня 2009 р.

- Круглий стіл: "Соціальна (без)відповідальність ЗМІ: від «мови ворожнечі» до розуміння соціальних витоків ксенофобії", 17 грудня 2009 р.

 

Аналітичні матеріали:

- Анти-рейтинг публікацій з елементами «мови ворожнечі», що виявлені у рамках моніторингу «мови ворожнечі» у грудні 2009 р.

- Анти-рейтинг публікацій з елементами «мови ворожнечі», що виявлені у рамках моніторингу «мови ворожнечі» у січні 2010 р.

 

Про Міжнародний фонд "Відродження":

Міжнародний фонд "Відродження" (МФВ) засновано в квітні 1990 року. Він входить до мережі фундацій Інституту Відкритого Суспільства, заснованого Джорджем Соросом, що складається з національних і регіональних фондів у більш ніж тридцяти країнах світу, у тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу. Завдання Фонду – фінансово та організаційно сприяти становленню демократичного, відкритого суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

Більш докладно про МФВ: http://www.irf.kiev.ua

 

Контакти:

Інформаційно-дослідницький центр "Інтеграція та розвиток":
http://www.integration.org.ua

Керівник проекту:

Олексій Морозлі (office@home.cris.net)

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали

Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2011 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку