На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

ВЧИТЕЛЯ ШКІЛ ДЖАНКОЯ, ДЖАНКОЙСЬКОГО І КРАСНОГВАРДІЙСЬКОГО РАЙОНІВ ПРОЙШЛИ ПЕРЕПІДГОТОВКУ ПО КУРСУ «КУЛЬТУРА ДОБРОСУСІДСТВА»


Україна, АР Крим, м. Джанкой - 19-23 серпня 2013 року

Серія семінарів з перепідготовки вчителів, які брали участь в апробації курсу «Культура добросусідства» в 2008 році, триває. В кінці літа, з 19 по 23 серпня, у м. Джанкої пройшли авторські семінари-тренінги з підвищення кваліфікації методики викладання курсу «Культура добросусідства». Цього разу взяли участь 35 вчителів 1-4 - х класів м. Джанкоя, Джанкойського і Красногвардійського районів.

Педагоги вже мають досвід впровадження курсу в молодшій школі, тому вони не тільки отримували нові знання, а й ділилися досвідом один з одним.

Однією з важливих тем , порушених у обговореннях протягом всіх п'яти днів семінарів, стала оцінка ефективності курсу «Культура добросусідства» в сучасний час і оцінювання досягнень учнів. Обговорювалися також і проблеми викладання курсу «Культура добросусідства» в регіонах, і труднощі, що виникли у педагогів в ході роботи по розділу «Конфліктологія». Тому по завершенні кожного дня роботи семінару проходили консультації тренерів по злободенних питань. Наприклад , розбір типових конфліктних ситуацій, що мали місце в класному або батьківському колективах, а потім вироблення можливих шляхів їх мирного вирішення.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ:

Ірина Олександрівна Гришко, Заречнеская ЗОШ, Джанкойського району: Попередні два роки були для мене перервою у викладанні «Культури добросусідства». З нового навчального року у нас виділена година варіативної частини, де ми намагаємося застосовувати тренінги та завдання, які нам дали на семінарах. Ми придбали зошити для роботи та Щоденники про Крим, які плануємо активно використовувати в роботі. Діти з ентузіазмом ставляться до такої роботи. Ми даємо їм різні творчі завдання, і їм дуже подобається.

Наталя Миколаївна Богомолова, ЗОШ № 8, м. Джанкой: У нашій школі проблем з виділеними годинами для викладання курсу немає. Тому ми діємо згідно з планом. Все, що отримали на тренінгах, використовуємо із задоволенням. Організатори – молодці, що так грамотно все продумали. Практична частина дуже допомогла побудови уроків. Тепер вони стали ще цікавіше. Дітям такі уроки подобаються. Велика допомога в роботі – це подаровані нам диски. Там зібрана величезна кількість інформації, яку довелося б довго шукати, а часу на це у вчителів зазвичай немає. Ще корисно було поспілкуватися з колегами. У всіх різні підходи до роботи, і на цьому семінарі було видно, як педагогічний рівень у всіх підвищився. Відчуваєш себе на сходинку вище. Ми, звичайно, прагнемо піднятися до такого рівня викладання, який показали тренера на семінарах. Нам є до чого прагнути.

Світлана Михайлівна Зуйкіна, Восходненська ЗОШ, Красногвардійського району: Використовую знання, отримані на семінарах, у викладанні першокласникам в межах варіативної частини навчання. А також у п'ятому класі на класних годинах. По суті, програма п'ятого класу дублює перший клас , тільки обсяг тем і матеріалів більше. Теми дружби, підтримки завжди актуальні. Крім цього отримані матеріали використовую в тренінгових заняттях і на уроках природознавства, екології і навіть математики. У «Культурі добросусідства» є хороший «мультяшний» матеріал, який дуже корисний і цікавий малюкам. Вони мене дуже чекають, тому що такі заняття – хороше розвантаження і зміна діяльності: вони малюють, дивляться пізнавальні мультики, а ще їм подобається говорити на різних мовах.

Прудникова Ольга Вікторівна, ЗОШ № 5, м. Джанкой: Плануємо впроваджувати отримані знання в позакласній роботі, тому що поки в рамках викладання в 3-му класі годин на «Культуру добросусідства» нам не виділили, тому поки працюємо за старим планом і додаємо отримані матеріали до тих тем, що вже є.

Іванець Ірина Іванівна, Мар'їнський УВК, Джанкойського району: Зараз у першому класі ми тільки починаємо знайомство дітей з предметом. Але діти вже зараз у захваті від занять. Наприклад, ми вчилися говорити на різних мовах: грецькій, українській, кримсько-татарській. Усі учні мого класу – кримські татари, але ніхто не знав різноманітних слів на своїй мові. Тому їм було це дуже цікаво. На наступних заняттях я планую проводити ігри на об'єднання, а також на шанобливе ставлення до дітей інших національностей. Для нашої багатонаціональної школи це дуже актуально.

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку