На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

ГРОМАДСЬКИХ ДІЯЧІВ КРИМУ НАВЧИЛИ ОСНОВАМ ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТІВ


Україна, АР Крим, Сімферополь - 22-23 червня 2013

Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток» реалізує другий етап проекту «Формування толерантності та культури добросусідства в Кримському співтоваристві» за підтримки Представництва Інституту з Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів - dvv international. У червні пройшов конкурсний відбір десяти учасників з п'яти громад півострова для проходження семінару-тренінгу з навчання медіації - мирному вирішенню конфліктів. Важливою умовою була наявність досвіду вирішення різних локальних конфліктів, а також намір сприяти вирішенню конфліктів у спільнотах після проходження навчання.

Всі учасники є представниками громадських організацій, керівниками громад та просвітницьких центрів з таких міст, як Білогірськ, Ялта, Судак, Євпаторія, п. Радянське та с. Журавки.

Семінар провели співробітники Одеської обласної Групи медіації Інна Терещенко та Андрій Гусєв. Вони розповіли учасникам про основи ведення конфлікту і запоруки успішної комунікації. Під час тренінгу були розглянуті різні приклади конфліктних ситуацій в сім'ї, в громаді, між співробітниками, між різними міжетнічними групами. Учасники вчилися знаходити вигідні рішення для всіх сторін конфлікту, а також вести переговори і чути співрозмовника.

За словами керівника проекту Катерини Дегтярьової, в рамках першого етапу було проведено 3 фокус-групових дослідження конфліктогенного потенціалу в спільнотах, де проводяться відео-клуби. 24 відео-клуба на базі шкіл Криму вже відбулися. У рамках другої частини проекту з проведення медіацій, також пройшли 3 фокус-групи. Відібрані 10 осіб, що пройшли семінар з вирішення конфліктів, сприятимуть подальшому впровадженню практики несудового вирішення конфліктів у своїх регіонах. Їх зустрічі в локальних спільнотах планується провести до жовтня 2013 року.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ:

Гуцул Олена Василівна, Журавська сільрада, голова с. Журавки: Враження від тренінгу найпозитивніші. Тренера сподобалися, і нам хотілося б, щоб вони проводили подібну роботу і на курсах підвищення кваліфікації, які ми проходимо при Одеському національному економічному університеті. Це було б дуже корисно для всіх управлінців. Мої побажання - зробити даний семінар тривалішим. За короткі два дні ми отримали великий потік інформації, який поступово вбираєш, але не встигаєш до кінця зрозуміти, як застосовувати на практиці. Тому хотілося пропрацювати більше практичних прикладів. Для мене були корисними аналізи конфліктів, так як я щодня на роботі стикаюся з цим. Став корисним роздатковий матеріал, заглянувши в який відразу все стає на свої місця.

Хомутов Віталій Миколайович, БРО «Фонд громад», м. Білогірськ: Для мене цей досвід був дуже корисним. Медіація не так широко поширена в Україні і в Криму, тому приємно було отримати таку можливість. На семінарі були дані загальні поняття з вирішення конфлікту, що допомогло прояснити багато деталей в цьому питанні. Я дізнався, що це - наука, причому прикладна, яка допомагає громадським діячам у їх роботі. В даний момент ми з моїм колегою і учасником семінару Талятом Ільясовим розглядаємо кілька конфліктних ситуацій в нашій громаді, де виступаємо як медіатори і допомагаємо учасникам вирішити його мирним шляхом. Раніше ми також брали участь у вирішенні конфліктів, але більше за натхненням, на основі життєвого досвіду, ніж ґрунтуючись на конкретних наукових знаннях. Зараз вже знаємо, з чого починати, як будувати карту конфлікту, як знаходити найкращі шляхи вирішення. У липні плануємо провести два заходи на основі отриманих знань.

Віхарева Тамара Василівна, Євпаторійський інформаційно-консультаційний центр, м. Євпаторія: Цей семінар настільки актуальний, що необхідно виділяти більше днів на його проведення. Вперше я проходила подібний семінар у 2000 році також за участю Інни Терещенко, тому я вже маю досвід вирішення конфліктів, практикуючи у своїй діяльності. До нас в організацію часто звертаються як за юридичною консультацією, так і за іншою допомогою. Я навіть у сім'ї, серед близьких застосовую ці методи вирішення спорів. Пропоную шляхи мирного рішення, і, скориставшись ними, вони уникають сварок. Також ці важливі теми ми доносимо до громадян через ЗМІ, а саме через портал Громадський простір, телерадіокомпанію «Моріон» м. Євпаторія та інші.

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку