На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

ПЕДАГОГИ СІМФЕРОПОЛЯ І РАЙОНУ ПРОЙШЛИ СЕМІНАРИ З ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ «КУЛЬТУРА ДОБРОСУСІДСТВА»


Україна, АР Крим, Сімферополь - 24-28 червня 2013 року

З 24 по 28 червня на базі КРУ «Етнографічний музей» зібралися вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл Сімферополя і Сімферопольського району для перепідготовки до впровадження інтегрованого авторського курсу «Культура добросусідства». У попередній раз викладачі зустрічалися в 2008 році, коли брали участь в апробації курсу. Багато хто з них допомагав розробляти робочі зошити, які зараз успішно застосовуються багатьма педагогами шкіл півострова у своїй роботі в початкових класах. За цей час авторська група розробників доповнила програму, випустила робочі зошити та методичні посібники.

Цього разу участь у семінарах взяли 30 педагогів початкових класів з таких загальноосвітніх шкіл м. Сімферополя: № 5, № 8, № 2, № 21, а також зі шкіл-гімназій № 17, № 10, № 9. Сімферопольський район представляли Урожайненська, Гвардійська і Чистеньська школи. Також були присутні вчителі шкіл м. Саки.

Цього разу багатьох учасників порадував доповнений архів електронної бібліотеки, що роздавався на дисках всім безкоштовно. Керівник групи розробників Маргарита Араджионі презентувала бібліотеку і показала можливості роботи з матеріалами. Там зібрані відео-уроки з духовно-морального виховання учнів, близько 100 уроків про професію і відео-уроки по кримським ремеслам, ідеї для навчальних екскурсій, карти-путівники, колекції фотографій та багато іншого.

Маргарита Араджионі підкреслила, що курс «Культура добросусідства» заснований на вихованні в дитині загальнолюдських принципів і надає педагогу масу можливостей для творчого підходу до викладання. Так, розділившись на групи, учасники малювали чоловічка, «наповненого» добрими якостями, які повинні бути виховані в дитині: духовність, вдячність, повага, терпіння, розуміння та інші. Але такі якості, як підлість, агресія, заздрість, жорстокість, лихослів'я потрібно викорінювати.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ:

Проничева Ольга Вікторівна, вчитель початкових класів школи-гімназії № 9 м. Сімферополя: Коли ми тільки починали впроваджувати курс у початкових класах у 2008 році, було складно адаптувати його під існуючу програму: ми проводили по одному уроку на тиждень, а також використовували матеріали для класних годин. Зараз ми реалізуємо проект «Традиції народу», використовуючи там методику викладання курсу «Культура добросусідства». У нинішньому семінарі мені сподобалися психологічні вправи на згуртування колективу, лекції про емоційні прояви та їх вплив на здоров'я. Звичайно, нові практичні матеріали та література стануть нам корисними.

Михайлова Валентина Володимирівна, вчитель початкових класів Урожайненської школи Сімферопольського району: Я брала участь у розробці програми та апробації в 2008 році. На той момент були складнощі у застосуванні отриманих знань. І не так легко залучити в роботу інших. Зараз вже більше матеріалу, більше досвіду, більш зрозуміло, як застосовувати курс на практиці. Щось нове - це завжди труднощі в організації, але чим більше знань, тим більше можливостей для вдосконалення. Я, наприклад, зараз завжди застосовую знання, отримані на семінарі, в конфліктних ситуаціях.

Нуралієва Зейнеп Сейдаметовна, заступник директора з виховної роботи Урожайненської школи Сімферопольського району: З 2008 по 2011 рр.. я пропрацювала в початковій школі, впроваджуючи курс «Культура добросусідства». Був великий інтерес з боку дітей до тренінгів, вправ і різноманітності тем уроків. Зараз з нового навчального року я буду використовувати курс при роботі з першокласниками. На нинішньому семінарі я була рада зустріти колег, вислухати їх досвід і поділитися своїм. Сподобалися гри на підвищення мотивації. Зараз ми організуємо фестиваль народів Криму в середній і старшій школі, і ця ідея до душі всім учням.

Савченко Тетяна Василівна, старший вчитель початкових класів Чистенської НВК «школа-гімназія»: Я проходила апробацію курсу з 2005 року, брала участь у розробці зошитів для 1-го класу. З тих пір впроваджую курс у своїх класах. Мені в цьому допомагають і батьки учнів. Провівши анкетування серед них, ми переконалися, що подібні уроки були святом, як для учнів, так і їхніх батьків. Разом з батьками ми організували дослідні екскурсії, а також провели три заняття з відео-клубів. Зараз за допомогою матеріалів курсу ми готуємо дітей до різних конкурсів. Наприклад, наша учениця посіла 2 місце в Республіці з дослідницькою роботою про обряди народів Криму.

 


 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку