На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

ЩЕ 140 ВЧИТЕЛІВ АР КРИМ ВПРОВАДЖУВАТИМУТЬ У НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС КУРС «КУЛЬТУРА ДОБРОСУСІДСТВА»

Україна, АР Крим, Джанкой, Бахчисарай, Білогірськ - 25-30 березня 2013

Наприкінці березня Інформаційно-дослідницьким центром «Інтеграція та розвиток» було проведено чотири масштабних 6-денних семінарів-тренінгів для вчителів загальноосвітніх шкіл Бахчисарайського, Білогірського, Джанкойського і Красногвардійського районів, а також м. Джанкой. Кількість учасників склала 140 осіб.

Три групи навчилися викладання курсу в 5-11 класах, а одна група вчителів м. Джанкоя, Джанкойського і Красногвардійського районів навчилися викладанню «Культури добросусідства» у початковій школі.

Учасники дізналися про роль педагога у формуванні толерантності молодших і старших школярів, про форми і методи виховної роботи з учнями з урахуванням вікових особливостей. Так для кожного класу розроблена своя програма навчання: «Я, моя сім'я, мої сусіди» (1-й клас), «Місце, де ми живемо» (2-й клас), «Працюємо, вчимося, відпочиваємо разом» (3-й клас), «Пишаємося Кримом» (4-й клас), «Кримське багатоголосся» (5-й клас), «Подорож в минуле півострова» (6-й клас), «Палітра культур і релігій» (7-й клас ), «Крим гостинний» (8-й клас), «Процвітання в єдності» (9-й клас), «Кримська мозаїка: прекрасне різноманітність» (10-й клас), «Я і наш півострів сьогодні та завтра» (11-й клас).

У ході семінару використовувалися тренінги та вправи, спрямовані на формування позитивного ставлення до навколишнього різноманіття, успішної міжкультурної комунікації та конструктивної взаємодії в колективі. Презентувалися методики роботи з відеоматеріалами: «відеоклуб», «форум-театр» та ін.

По завершенню навчання учасникам пропонувалося поділитися враженнями. Для багатьох воно стало відкриттям. «Тренінги змінили мій погляд на суть конфлікту, а також змінили мої погляди щодо міфів його дозволу», - ділиться Сулейманов Сейран Рідаванович, вчитель Танківської школи. А хтось переглянув своє ставлення до «важких» учнів: «Я вважаю, що курс «Культура добросусідства» необхідний сучасній школі. Я побачила, як перебудувати своє ставлення до учнів у «нестандартних» ситуаціях, як збагатити сприйняття світу у дітей, і багато іншого. Я дуже вдячна тим, хто займається розробкою і впровадженням цього курсу в шкільну програму».

Найближчі семінари пройдуть у червні в м. Алушті, м. Феодосії, м. Ялті, м. Євпаторії, м. Керчі, м. Красноперекопську та м. Сімферополі. Для викладачів професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації навчання відбудеться в серпні.

ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ:

«Шановні колеги! Курси «Культура добросусідства» спрямовані на дієвий переворот у свідомості слухачів щодо методики викладання основ наук. Курси пройшли блискуче, на одному диханні. Не було мало і низько ефективних занять. Такі курси перепідготовки повинен пройти кожен. Школа повинна змінюватися з революції у свідомості, і вона почалася. Ми змінимо «культуру війни» на «культуру миру».

«Курс добросусідства дуже нам сподобався. Інформація була цікавою та пізнавальною. У дуже доступній формі викладено матеріал. Особливо сподобалися тренінги та практичні заняття. Сподобалось викладання матеріалу Маргаритою Араджионі. Порадувало те, як гостинно зустріли всіх слухачів курсу».

«Курси допомогли дізнатися багато корисної і хорошої інформації про стосунки людей різних культур, етносів і моральних цінностей в людському суспільстві. Наше спілкування було з людьми компетентними у своїй сфері. Спасибі».

«Курси пройшли дуже цікаво. Тепер хочеться, щоб були виділені години на цей курс. На класних годинах і виховних заходах буду застосовувати отримані знання».

«Цю інформацію можна використовувати не тільки в школі, але і в житті. Хотілося б більше тренінгів, а менше лекційного матеріалу».

«Курси змусили задуматися над багатьма питаннями. Побажання: хотілося б більше практики».

«Курс допомагає дізнатися більше про Крим. Він сприяє появі більшої кількості ідей в руслі використання курсу».

 

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку