На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

У СІМФЕРОПОЛІ НАВЧИЛИ МЕТОДИЦІ ПРОВЕДЕННЯ ВІДЕО-КЛУБІВ ВЧИТЕЛІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ САКСЬКОГО І СІМФЕРОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНІВ


Україна, Сімферополь - 30-31 березня 2013

З 30 по 31 березня в конференц-залі КРЗ «Етнографічний музей» пройшов дводенний семінар-тренінг для вчителів загальноосвітніх шкіл Сакського та Сімферопольського районів з методики проведення відео-клубів для дорослого населення місцевих громад. Всього взяло участь 12 осіб з шести шкіл.

Організатором виступив Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток» за підтримки Інституту з Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів - dvv international через Представництво в Україні. Тренінг проводився в рамках проекту «Формування толерантності та культури добросусідства в Кримській спільноті», який реалізується з березня по листопад 2013 року.

Даний проект є логічним продовженням проекту «Єдність в різноманітті», який був успішно реалізований ІДЦ «Інтеграція та розвиток» у 2012 році. Зараз планується навчання нової групи тренерів (вчителів) з проведення відео-клубів у таких населених пунктах Криму з підвищеним конфліктогенним потенціалом, як село Штормове, село Іванівка, смт Гвардійське, село Добре, село Джерельне. Відео-клуби будуть організовані на базі шкіл для батьків учнів. Кожен з 12-ти навчених вчителів проведе по три зустрічі з батьками з квітня по червень 2013 року. Крім того група вчителів з 12-ти осіб, які брали участь у проекті в минулому році і мали досвід проведення подібних відео-клубів, знову проведуть такі зустрічі у себе в школах. Таким чином, у відео-клубах візьмуть участь близько 250 осіб.

Сама методика проведення відео-клубів на базі шкіл несе в собі ідею формування толерантності в поліетнічних громадах Криму через залучення дорослих представників локальних спільнот в серію дискусійних зустрічей на основі використання документальних і художніх фільмів.

З цією методикою знайомили учасників досвідчені тренери Валентина Потапова та Ольга Скрипник. Вони розкрили поняття дискусії і пояснили особливості її організації. Навчили методам активізації дискусії і технологіям критичного мислення при роботі з відео текстом. Найяскравішою частиною семінару був перегляд та обговорення документального фільму «Міст через Ваді». Він розповідає про відносини батьків і учнів у двонаціональній, двомовної школі, де навчаються 50 арабів і 50 євреїв. Керівництво школи намагається доступними їй методами вирішити арабо-ізраїльський конфлікт. Для цього їм необхідно виховати дітей толерантними один до одного, а через них і «прокласти міст» у відносинах дорослих. Щоб поважати, приймати і правильно розуміти культуру іншого народу, потрібно познайомитися з нею, що і намагаються зробити вчителі школи. Цей фільм змусив усіх учасників тренінгу задуматися над питаннями толерантності у своїх спільнотах.

Патласова Олена Едуардівна, Іванівська школа: На тренінгу було багато яскравих моментів. Спасибі тренерам, які чудово впоралися зі своїм завданням. Нам хотілося обговорювати цю тему довше, ніж два дні, хоча ми їхали на тренінг з не дуже позитивним настроєм. Але коли ми дивилися, а потім обговорювали документальний фільм «Міст через Ваді» про єврейсько-арабську школу, то були зворушені до сліз. Хочемо показати його батькам та іншим вчителям.

Євсеєнко Світлана Василівна, Штормівська школа-гімназія: На тренінгу я дізналася багато корисного матеріалу про роботу з батьками, наприклад, як батькам правильно спілкуватися з дітьми. У нас це проблематично. Я знаю про курс «Культура добросусідства», читала методичку, але коли потрапила на тренінг, тема толерантності розкрилася мені по-новому. Перша наша зустріч з батьками запланована на 18 квітня. Одна з тем, яку ми обговоримо, буде «Релігія націй Криму і Наречення ім'ям». Мій колега Абівелієв Айдер Серверович розповість про кримсько-татарську традицію, а я - про російську та українську. Думаю, буде дуже цікаво.

Пилипенко Ніна Іванівна, Добровський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів - гімназія»: У мене залишилися найяскравіші враження. Сама подача матеріалу цікава. Час минув досить швидко, шкода, що відведено тільки два дні. Ми ще довго будемо перебувати під враженням. Це гарна ідея, яку потрібно розвивати. Зараз ми зіткнулися з труднощами. Під кінець навчального року складно знайти час у навчальному процесі для проведення зустрічей з вчителями та батьками, не дивлячись на те, що ця тема цікавить вчителів, і хочеться поділитися нею з іншими.

Доценко Оксана Віталіївна, Родниківський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів - гімназія»: Хочу сказати, що тренера вибрали дуже правильні форми для роботи з батьками. Ми з колегами маємо досвід проведення дискусії по фільму в рамках курсу «Культура добросусідства» з 10-м класом, а також по роботі з батьками. Так що у нас є зацікавлені цією темою вчителі та батьки. Перша наша зустріч намічена на 25 квітня. На тренінгу, безумовно, мене зворушив перегляд фільму. Він зовсім не легкий для перегляду, але так добре показує, як діти не бачать проблеми в спілкуванні з дитиною іншої конфесії, а батьки, навпаки, можуть забороняти дітям спілкуватися один з одним. Ще сподобалася форма роботи по мультику про порося «Моє життя». Це формує увагу і вміння ставити запитання. Спасибі чудовою команді - Валентині Потапової та Ользі Скрипник.

Адаманова Саніє Фахріевна, Гвардійський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів-гімназія»: Було дуже пізнавально і повчально. Мені сподобалася постановка проблемних питань. Ця тема актуальна для нас, і вся отримана інформація стане в нагоді для нашої роботи. Зворушило обговорення толерантності і глибокий аналіз фільму: ми зупинялися на окремих моментах сюжету, обговорювали спливаючі питання. Зараз ми готуємо перший відео-клуб і чекаємо відгуків від учасників.

ДОВІДКА:

Проект «Формування толерантності та культури добросусідства в Кримській спільноті» передбачає навчання нової групи тренерів (вчителів) з проведення відео-клубів у населених пунктах Криму з підвищеним конфліктогенним потенціалом для дорослого населення на базі шкіл. Крім цього пройде підготовка групи тренерів з числа старійшин з спільнот, які згодом зможуть проводити медіації у своєму регіоні (тобто мирне вирішення конфліктів). Проведення тренінгу для 10-ти старійшин, членів багатонаціональних співтовариств, за методиками проведення медіації «Основи і методи проведення медіації» планується на травень-червень 2013 року.

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку