На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

З 1 ВЕРЕСНЯ 2013 РОКУ КУРС «КУЛЬТУРА ДОБРОСУСІДСТВА» БУДЕ ВВЕДЕНИЙ ЯК ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ У ДОШКІЛЬНИХ ТА ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ УСТАНОВАХ КРИМУ


Україна, АР Крим - 25 травня 2013

У рамках заходів щодо активізації участі кримчан у розвитку та зміцненні автономії, вихованню поваги до символів Автономної Республіки Крим на 2013 рік Верховною Радою АРК було прийнято рішення від 20.02.2013 № 1139-6/13 про впровадження в навчально-виховний процес дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів автономії курсу «Культура добросусідства». І 22 травня 2013 Міністерством освіти і науки, молоді та спорту АРК був виданий наказ про затвердження плану заходів щодо впровадження курсу.

Згідно з даним наказом з нового навчального року в 1-х, 5-х класах курс «Культура добросусідства» вводиться як обов'язковий для вивчення в будь-яких формах (факультативи, гуртки, класні години, позашкільна робота, уроки за рахунок годин варіативної частини робочого навчального плану) . А у 2-х, 6-х класах - починаючи з 2014/2015 навчального року; в 3-х, 7-х класах - з 2015/2016 навчального року; в 4-х, 8-х класах - з 2016/2017 навчального року; в 9-х класах - з 2017/2018 навчального року; в 10-х класах - з 2018/2019 навчального року; в 11-х класах - з 2019/2020 навчального року.

Крім того, вже цього року будуть видані необхідні робочі зошити для учнів 1-х, 5-х класів за рахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим.

З березня по серпень 2013 Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток» спільно з Управлінням загальної середньої освіти проведе презентації курсу «Культура добросусідства» для керівників закладів освіти з метою роз'яснення важливості його впровадження в навчальних закладах. Також Центр організує і проведе 6-денні авторські методичні семінари-тренінги для методистів дошкільних навчальних закладів, вчителів загальноосвітніх шкіл та викладачів професійно-технічних навчальних закладів АР Крим. Вже до 5 червня будуть затверджені списки учасників семінарів. Семінари проводяться за фінансової підтримки Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин в рамках проекту «Підтримка розвитку міжкультурної освіти в Криму».

Ознайомитися з текстом наказу та графіком проведення заходів можна тут.

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку