На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

У СІМФЕРОПОЛІ ВІДБУВСЯ СЕМІНАР ПО ОБМІНУ ДОСВІДОМ У СФЕРІ МІЖКУЛЬТУРНОЇ ОСВІТИ

Україна, Сімферополь - 6-9 листопада 2013

Практичний досвід ІДЦ «Інтеграція та розвиток» впровадження міжкультурної освіти в навчальних закладах в останні роки привертає все більше уваги педагогів з інших країн. Одним з результатів проявленого інтересу став семінар з обміну досвідом між експертами в області міжкультурної освіти, представниками органів управління освітою, педагогами-практиками та представниками освітніх громадських організацій зі Швеції, Норвегії, Молдови (включаючи АТО Гагаузія і регіон Придністров'я), Одеси та Криму. Семінар проходив з 6 по 9 листопада в Сімферополі. Со-організаторами виступили Шведське товариство миру й арWбітражу, Східно-Європейська Мережа громадських миротворчих організацій Глобального Партнерства щодо запобігання збройних конфліктів та Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток» за підтримки Шведського Інституту (шведське державне установа, що займається поширенням інформації про Швецію у світі та організацією міжнародного співробітництва в галузі культури, освіти, науки).

У перший день на базі Центру міжкультурної просвіти і толерантності (КРУ «Етнографічний музей») пройшли презентації досвіду міжкультурної освіти у всіх представлених регіонах. Доктор Камран Намдар з факультету педагогіки, культури та комунікації Університету м. Малардален (Швеція) відкрив семінар виступом про необхідність універсальних підходів в освіті в умовах полікультурності. А старший радник Агентства з безперервної освіти VOX Міністерства освіти і науки Норвегії Віктор Роддвік розповів про особливості міжкультурної комунікації серед емігрантів, які працюють в Норвегії. Він наголосив на необхідності створення умов, що дозволяють практикувати різні культурні та релігійні традиції в робочому середовищі. Наприклад, у країні ведеться дискусія з приводу носіння тюрбана для чоловіків і хіджабу для жінок на робочому місці. У деяких компаніях це дозволяється, але не у випадку роботи судді або поліцейського. Також багато роботодавців шанобливо ставляться до постів і особливостей харчування співробітників - представників різних конфесій. Але, наприклад, не допускають пост для працівників будівельних спеціальностей, побоюючись травм на роботі у зв'язку зі зниженням уваги і працездатності.

Цікавими були і презентації колег з Молдови, Гагаузії і Придністров'я, де в ряді навчальних закладів навчання ведеться на трьох мовах. Разом з тим головний спеціаліст міністерства освіти Республіки Молдова Алла Нікітченко зазначила проблему вивчення державної молдавської мови в країні і «замкнутість» у своїх національних культурах. Вона підкреслила важливість міжкультурного діалогу і міжрегіонального співробітництва.

Андрієм Каменщиковим (Москва) був представлений досвід Східно-Європейської Мережі громадських миротворчих організацій Глобального Партнерства щодо запобігання збройних конфліктів у сфері миротворчого освіти. Також представниками Одеської обласної групи медіації Інною Терещенко та Сергієм Хилем був представлений досвід розвитку медіації в Україні.

Крім того, в рамках чотириденного семінару відбувся круглий стіл з обговоренням можливостей взаємодії організацій і зустріч з представниками Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Одними з пам'ятних подій в рамках семінару для всіх учасників стали візити до дошкільного навчального закладу загального типу (ясла-садок) № 9 «Жар -птиця» (м. Сімферополь, завідувачка - Ліманцова Світлана Сергіївна), де проходило знайомство з практичною роботою за програмою «Кримський віночок», а також до Урожайненскої загальноосвітньої школи I- III ступенів Сімферопольської районної державної адміністрації АРК (директор - Сидоренко Валентина Георгіївна ), де була показана робота з курсу «Культура добросусідства» в початковій школі і середній ланці.

Урок в 4- му класі представила вчитель початкових класів Джеппарова Аліме Беляловна, а в 7 -му класі - Росохата Маргарита Володимирівна. Для учасників семінару була також проведена презентація роботи школи у сфері міжкультурного виховання та освіти, включаючи і форми роботи з батьками. Всі ці зустрічі наповнили практичним досвідом презентацію роботи з курсу «Культура добросусідства», проведену в рамках семінару Маргаритою Араджионі, Іриною Бруновою - Калісецькою, Ганною Медведєвої і Людмилою Кравцовою.

Головним підсумком семінару стали домовленості про подальшу співпрацю у поширенні, насамперед, кримського досвіду міжкультурної освіти в навчальних закладах на території Молдови, включаючи АТО Гагаузія і регіон Придністров'я, за участю шведських експертів.


 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку