На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

ПРОВЕДЕНІ НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ-ТРЕНІНГИ З МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ АВТОРСЬКОГО КУРСУ «КУЛЬТУРА ДОБРОСУСІДСТВА»


Україна, Крим, Одеса - 8 - 17 січня 2014

З 8 по 17 січня в Одесі на базі та за безпосередньої участі фахівців Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів були проведені три навчальних семінари-тренінги з методики викладання авторського курсу «Культура добросусідства» в дошкільних навчальних закладах, початковій школі та 5-11 класах . Навчання пройшли 64 педагога, які представляють навчальні заклади міста Одеса і різних регіонів Одеської області. Семінари проходили в рамках проекту « Поширення досвіду АР Крим з формування міжкультурної толерантності в полікультурних регіонах України» Інформаційно-дослідницького центру "Інтеграція та розвиток» (м. Сімферополь) за фінансової підтримки освітньої програми Міжнародного фонду «Відродження».

Програми навчальних семінарів спиралися на досвід педагогів Автономної Республіки Крим, а також представників авторських колективів з Одеси та Одеської області , які протягом кількох останніх місяців спільно розробляли матеріали для апробації та впровадження в навчальних закладах Одеського регіону інтегрованого курсу «Культура добросусідства». Дані матеріали будуть апробовані в навчальних закладах м. Одеси та області у січні-травні 2014 року. Передбачається, що після проведення апробації курс може бути рекомендований для більш широкого впровадження.

Запропоновані для дошкільних навчальних закладів програмно-методичний комплекс «Одеський віночок», а також програми для учнів перших класів «Я, моя сім'я і мої сусіди» і п'ятих класів «Одеське багатоголосся» є частинами інтегрованого спеціального курсу «Культура добросусідства», що спрямований на навчання та виховання дітей багатонаціонального одеського регіону. Одним з першочергових завдань сучасної виховної політики є формування у дітей толерантної свідомості та поведінки, зокрема, етнічної та конфесійної толерантності. Відображаючи національну і регіональну своєрідність культур, педагоги повинні приділяти особливу увагу формуванню не тільки національної самосвідомості і базису особистісної культури, що означає, що дитина долучається до загальнолюдських цінностей , але і навичок поважного і толерантного ставлення до інших культур і релігій.

У процесі навчальних семінарів у педагогів була можливість ознайомитися і отримати практичні навички роботи в полікультурному освітньому середовищі, в тому числі навички аналізу та вирішення конфліктних ситуацій, формування позитивного ставлення до навколишнього різноманітності, формування у дітей навичок успішної міжкультурної комунікації.

Програми навчальних семінарів можна побачити тут (дошкільна освіта, 1-4 класи та 5-11 класи навчальних закладів).

Також всі вчителі початкових класів змогли поїхати з семінару з робочими зошитами для своїх першокласників. Робочі зошити для перших класів шкіл Одеського регіону були підготовлені спільними авторськими колективами і видані у кількості 750 примірників для проведення апробації курсу.

Проведені опитування учасників дозволяють говорити про високий рівень потреб у такій роботі і бажанні співпрацювати надалі впровадженні курсу.

Відгуки учасників:

1. Что курс КД дал/даст лично вам?

«Я дізналася багато нового, познайомилася з багатьма людьми. В мене море емоцій, позитива, багато вражень, я переповнена гарними враженнями»

«Лично мне курс дал возможность по новому взглянуть на процесс воспитания. Я получила богатейший материал, который готова воплощать в жизнь. Особенно заинтересовал раздел «Конфликтология».

«Курс «КД» дал мне осознание важности приобретения особых навыков коммуникации, без которых сегодня в нашем наэлектризованном, заполитизированном и немилосердном мире обойтись невозможно»

2. Что курс КД даст вашим детям?

«Надеюсь, что в процессе изучения курса повысится культура общения моих воспитанников, знания истории, обычаев, живущих рядом, дадут им возможность без особых трудностей установить контакт, избежать конфликта, чувствовать себя уверенно в разных странах».

«Учням даний курс дозволяє у незвичайній, дуже цікавій формі навчатися ставати «людьми».

«Курс «КД» поможет моим детям толерантно относиться к людям, детям разных наций, легко выходить из ситуаций»

«КД» дасть нашим дітям багато позитивних вражень при вивчені курсу. Діти зрозуміють, що не обов’язково бути такими як всі, але навчитися сприймати оточуючих такими, якими вони є».

3. Что вы еще ждете от творческой группы или хотите пожелать?

«От творческой группы жду новых идей, что сделает наши регионы ближе и понятнее друг другу»

«Необходимо прививать навыки добрососедства в нашем обществе в целом, т.к. одна лишь школа не может конкурировать с агрессией, идущей от СМИ, от политикума и прочих общественных институтов»

«Продолжать и далее в таком же творческом духе, но постепенно привлекать людей из других сфер деятельности в изучение курса (не только из образовательной, но и политической, экономической)»

 

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2013 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку