На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

СЕМІНАР З ПИТАНЬ АДАПТАЦІЇ ПРОГРАМ І ПОСІБНИКІВ СПЕЦІАЛЬНОГО КУРСУ ВИХОВНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ «КУЛЬТУРА ДОБРОСУСІДСТВА»


21-22 листопада 2014 року відбувся установчий семінар з питань адаптації програм і посібників спеціального курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» в Закарпатській, Львівській, Одеській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій областях і м. Києві.

Семінар став можливим завдяки фінансовій підтримці Верховного Комісару ОБСЄ у справах національних меншин. Його головна мета – це об’єднання зусиль педагогів різних регіонів України, спрямованих на розвиток міжкультурної освіти, міжрегіональний діалог на рівні освітніх установ. Семінар продовжує роботу, яка проводилась більше 12 років в Автономній Республіці Крим, та розпочалась в 2013 році в Одеській області (за підтримки МФ «Відродження») з розробки і впровадження спеціального інтегрованого курсу «Культура добросусідства», а також з розробки пілотних програм для початкової школи в Закарпатській і Чернівецькій областях.

З огляду на події останніх місяців в Україні потреба міжкультурного виховання, подолання регіональних стереотипів сприйняття один одного, толерантного ставлення до проявів різноманітності, будь то культурні, етнічні, мовні чи ідеологічні розбіжності, стала однією з актуальніших для майбутнього розвитку. Це було підтверджено даними аналітичного дослідження ситуації в освітній сфері України, проведеного в липні-вересні цього року.

До співпраці на цьому етапі були запрошені освітні фахівці з 7 регіонів України: Закарпатської, Львівської, Одеської, Харківської, Херсонської, Чернівецької областей та м. Київ. Досвід з розробки та впровадження курсу представляли керівниця творчих груп Маргарита Араджионі та співавтори Людмила Мухоморіна, Ганна Медведєва, Валентина Потапова і Олег Смірнов. На установчий семінар зібралися представники всіх регіонів, фахівці з дошкільної, початкової, загальної середньої та вищої освіти. Після детальної презентації досвіду впровадження курсу в АРК та Одеській області, а також досвіду поширення курсу на міжнародному рівні, зокрема в Молдові та Киргизстані, обговорювались реальні потреби кожного з цільових регіонів і наступні кроки з пілотної адаптації програм курсу.

Результатом дводенної інтенсивної роботи семінару став напрацьований план на наступні три роки з проведення адаптації курсу до умов регіонів, включаючи адаптацію програм, посібників та інших методичних і дидактичних матеріалів з подальшим впровадженням через визначення пілотних освітніх закладів, підготовку фахівців-вихователів та викладачів, та запровадження системи психологічного моніторингу ходу реалізації експерименту.

В семінарі взяли участь директор Департаменту дошкільної та загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко, експерт з міжетнічних відносин, голова Ради УНЦПД Юлія Тищенко, координатор проектів в Україні Верховного Комісару ОБСЄ у справах національних меншин Кристиан Кнуст, та представник офісу Верховного Комісару в Україні Азіз Демерджаєв.

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2014 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку