На головну сторінку
   
Русский | English

 


ОСНОВНІ РОЗДІЛИ:

Новини
ПРО НАС
Засновники
Партнери
Персоналії
Заходи
Контакти
СПІЛЬНІ ПРОЕКТИ:

Громадська
моніторингова
комісія

Культура
добросусідства

Школа для влади
Історичний досвід
добросусідства

Толерантність в ЗМІ
"Студентський клуб"

 

АКТУАЛЬНО:

Міжнародна
науково-практична
конференція
"Культура миру і
формування
толерантності в
мультикультурному
суспільстві"


Міжнародний день
толерантності

 

РОЛЬ ДІАЛОГУ В ПОПЕРЕДЖЕННІ КОНФЛІКТІВ І РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА


Протягом вересня-листопада 2014 року відбулись 6 семінарів-тренінгів з підвищення спроможності місцевих активістів спільно з органами місцевого самоврядування та представниками ЗМІ запобігати та розв'язувати конфліктні ситуації в полікультурному суспільстві. Заходи проводились в рамках проекту Інституту міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV Іntеrnаtіоnаl) та Інформаційно-дослідного центру "Інтеграція та розвиток» «Спільне майбутнє українського суспільства після Майдану. Сприяння взаєморозумінню і співпраці в превенції конфліктів», що здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Тренінги проходили в два етапи по три дні кожний в трьох містах України: Одесі, Львові та Харкові. Загалом 65 активістів з різних куточків України взяли участь у роботі семінарів. Більшість з цільових регіонів проекту: Чернівецької, Одеської, Полтавської, Харківської, Львівської, Київської областей. Також були представлені Вінницька, Чернігівська, Херсонська, Дніпропетровська, Сумська, Житомирська, Запорізька та Івано-Франківська області.

Програму тренінгу було побудовано таким чином, щоб всі учасники, в першу чергу, могли набути навички роботи в полікультурному середовищі, могли вести процес групової фасилітації в умовах виникнення внутрігрупових конфліктів, вміти аналізувати ситуацію і попереджувати конфлікт. Особливу увагу було приділено питанням міжкультурного та міжрегіонального діалогу в Україні, зокрема проблемам формування ідентичностей, виникнення стереотипів, питанням дискримінаційного ставлення до різних груп людей. Одна з головних проблем, що обговорювалась, положення внутрішньо переміщених осіб, зокрема політика держави до них, соціально-психологічні питання адаптації та інтеграції в інших регіонах України, наслідки військових дій.

Також окремий блок тренінгу було присвячено правовим основам, формам, моделям і механізмам взаємодії місцевої громади, суспільства в цілому і влади, залучення громадян у процес прийняття рішень, діалогу для місцевого розвитку.

За оцінками учасників програма тренінгу відповідала актуальним потребам громадських активістів, і, в той же час, створює підстави для вибудовування майбутніх відносин, сприяє визнанню різноманіття як цінності й ресурсу для безконфліктного співіснування і спільного розвитку.

Программи першого та другого тренінгів.

Світлини:

Львів, 31 жовтня - 2 листопад, 2014 р.
Одеса, 7-9 листопада, 2014 р.
Харків, 14-16 листопада, 2014 р.

Проект розрахований на 7 місяців, та окрім тренінгів, включає різноманітну діяльність, спрямовану на формування позитивного критичного мислення і налагодження діалогу між різними групами населення в регіонах України і на міжрегіональному рівні (діалог про різні бачення та перспективи розвитку країни або міста, села, району) з метою зниження рівня агресії та запобігання насильства, гальмування процесів поляризації суспільства, в тому числі шляхом засвоєння та впровадження міжнародного досвіду.

 

 


БАЗА ДАНИХ:

Бібліотека
Публікації
Інформаційно-
довідкові
матеріали
Архів новин
Фотогалерея
Аудіоматеріали
ВідеоматеріалиПУБЛИКАЦІЇ:

"Культура добросусідства": Програми інтегрованого курсу і методичні рекомендації для навчальних закладів АРК, 2007

 

ФОРУМ:

Війти у форум

 

 
 2007-2015 © Центр міжкультурної просвіти і толерантності;  Дизайн: Андрій Мартовой
 
На головну сторінку